Sıkça Sorulan Sorular
Motrio
Motrio

 

Motrio güvenli çözüm

Aracınız yaşlandıkça bakım ve onarım ihtiyacı artar ve bakım bütçesi daha da önem kazanır. Ancak ekonomik Motrio Fix Paketleri ile,4 yaşın üzerindeki otomobilinizin bakımını hizmet kalitesini koruyarak daha uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz.


Motrio nedir?

Alternatiftir: 4 yaş üzeri Renault aracınızın bakım ve onarımı için.
Ekonomiktir: Renault orijinal yedek parçlarına göre %30'a varan fiyat avantajı.
Kalitelidir: Renault'nun Motrio ürünleri için hazırladığı teknik şartnameye uygun olarak üretilir.
Garantilidir: Motrio yedek parçaları 2 yıl Renault garantisine sahiptir.

Motrio lastik

Renault kalitesiyle, lastiklerinizin yol tutuş kabiliyeti ve konforunun yüksek, ömrünün uzun olmasını sağlayacak ve aynı zamanda bütçenizi sarsmayacak Motrio lastik seçeneklerimizi aşağıda görebilirsiniz.

Motrio Impulsion serisi

Motrio Impulsion küçük araçlar için tasarlanmış sessiz, konforlu, ıslak ve kuru zemindeki etkin yol tutuşu, kaygan zeminde gösterdiği direnç sayesinde de güvenli, dayanıklı bir lastiktir.

 

Motrio Impulsion + serisi

Motrio Impulsion orta ve büyük ebat araçlar için tasarlanmış sessiz, konforlu, ıslak ve kuru zemindeki etkin yol tutuşu, kaygan zeminde gösterdiği direnç sayesinde de güvenli, dayanıklı bir lastiktir. 

 

Neden orijinal parça
Neden orijinal parça

 

Neden Orijinal Parça ?

Orijinal parçalar.  aracınızın modeline ve üretim yılına mükemmel uyum sağlayabilecek şekilde fabrikadan aracınıza özel olarak üretilmiş parçalardır. Kaliteleri üretici firmalaraın kalite laboratuarlarında test edilerek kabul edilen ve  dünyanın her yerinde marka garantisi altındaki parçalardır.

Orijinal olmayan parçaların ise,  kalitesi belirsiz ve marka garantisi yoktur.

Neden Renault orijinal yedek parçası kullanılmalı ?

Renault orijinal yedek parçası kullanmak aracınızın güvenliğini, kalitesini, dayanıklılığını ve estetiğini korumasını sağlar.
Her yıl, Renault araçlarının güvenliklerini geliştirmek amacıyla parça esnekliği, performans ve dayanıklılık alanlarında binlerce test gerçekleştirilmektedir.
Renault orijinal yedek parçaları, aracınızın orijinalliği korunur. Üretici garantisinin ve modele göre 12 yıla varan anti-korozyon garantisinin sürdürülmesini sağlar.
Müşteri olarak aracınızın onarımında, Renault teknik şartnamesine uygun olarak geliştirilen orijinal yedek parçaların kullanılmasını ve Renault standartlarında onarım yapılmasını isteme hakkınız var!

Renault yetkili servislerinde onarım

Yedek parça kalitesi: Renault Yetkili Servislerinde modele göre 12 yıla varan anti-korozyon garantili Renault Orijinal Yedek Parçaları kullanılır.
Onarım kalitesi: Renault aracınız hakkında eğitim almış uzmanlar tarafından standartlara ve güvenlik kurallarına uygun onarım yapılır.
Fiyat şeffaflığı: Sürpriz ek ücretler olmadan size söz verilen fiyatta onarım yapılır.
Belirtilen sürede teslimat: Size bildirilen sürede aracınız teslim edilir.
Kalite kontrol: Aracınızın mükemmel fabrika standartlarına geri döndürülmesi amaçlanır ve uygulanan her işlemin kalite kontrolü yapılır.

 

 

 

 

Fren Balataları

Farklı markaların fren balatalarının, aşınma testine tabi tutulmasında, orijinal balata ömürlerinin diğerlerinden kısa olmadığı hata daha uzun ömürlü olmaları.

Sürtünme; orijinal olmayan fren balatalarındaki aşırı ısınmalar, zayıf frenleme kuvveti meydana getirir . Çekmelere neden olur.

Renault'nun tavsiyeleri

Her 20.000 km’de veya her yıl fren balatalarının kontrolünün yaptırın.
Her 120.000 km’de veya her 3 yılda bir fren hidroliğinin değiştirin.
Her onarımda arka fren disk ve balatalarının kontrol ve temizliğinin yaptırın. Şayet arka frenler kampanalı ise her 60.000 km’de bir kontrol ettirin.
Balatalarınızın düzenli bakımı fren disklerinizin kullanım ömrünü uzatır.
Dik bir yokuştan aşağı inerken ayağınızı fren pedalı üzerinde tutmayın. Frenlerinizin öngörülenden daha hızlı bir şekilde aşınmasına sebep olabilirsiniz.

Böylelikle, ani fren durumunda aracınızın kontrolünü kaybetmeyi önlersiniz.

 

Frenler;

Fren donanım parçaları, aracınızın karakteristiğine uygun ve performansını karşılayacak şekilde tasarlanır.

 

Debriyajlar

Debriyajların sağladığı performans ve dayanıklılık, düşük kaliteli malzeme ve hatalı üretimli parça kullanımından ciddi şekilde olumsuz olarak etkilenir.

Orijinal olmayan debriyajlar ise;

Kayma yapar
Vitesin zor değişmesine neden olur
Zamanından önce aşınır ya da arıza yapar
Beraberinde başka parçaların da zarar görmesine yol açar

Egzoz;

Orijinal eksoz sesi aslında birçok ayrıcalılı teknik işlemin neticesinde meydana gelir.

Bu özelliğe sahip olmayan egzozlar ise;

Motor performansını düşürür
Yakıt tüketimini artırır
Ses yalıtımını düşürür
Kısa ömürlüdür

 

 

 

 

Kapat
ŞASE Numaranız

kapat